You need to upgrade your Flash Player
Як зареєструвати право власності спадкодавця, якщо втрачено правовстановлюючий документ?
14.03.17 23:15

По-перше, слід звернути увагу на саму процедуру державної реєстрації права власності спадкодавця.
     Так, у разі відсутності державної реєстрації права власності на нерухоме майно спадкодавця, спадкоємець має право, згідно з пунктом 66 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (із змінами) (далі – Порядок № 1127), звернутись до суб'єкта державної реєстрації прав або державного реєстратора прав на нерухоме майно із заявою про державну реєстрацію права власності спадкодавця, що було набуто останнім за життя.

Користуйтесь консультацією: Как правильно принять наследство: доли, права, обязанности, документы, сроки

У пункті 66 Порядку № 1127 встановлено, що для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються:
- документи, необхідні для відповідної реєстрації, передбачені статтею 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком № 1127, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно,
- витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи,
- документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.
       Державна реєстрація права власності на підставі заяви спадкоємця проводиться шляхом внесення до Державного реєстру прав відомостей про суб'єкта права власності – спадкодавця з обов'язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи.
       Отже, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно, право власності на яке спадкодавцем набуто за життя, але не було зареєстроване належним чином, нотаріус перед видачею свідоцтва про право на спадщину вносить відомості про право власності спадкодавця на таке майно у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) шляхом проведення відповідної державної реєстрації права власності за заявою спадкоємця.
     По-друге, у сфері оформлення спадкових прав має місце типова ситуація, пов’язана з втратою, пошкодженням чи зіпсуванням документа, що посвідчує право власності спадкодавця на нерухоме майно.
   У цьому випадку спадкоємець для оформлення своїх спадкових прав отримує дублікат необхідного документа. На підставі отриманого дубліката документа, з дотриманням інших вимог пункту 66 Порядку, можливо здійснити реєстрацію права власності спадкодавця за заявою спадкоємця.
   При цьому слід зазначити, що у випадку належної реєстрації права власності спадкодавця на нерухоме майно за життя, додаткової реєстрації права власності на підставі дубліката документа, що підтверджує набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, не вимагається.
   На сьогоднішній день існує два види документів, видача дублікатів яких законодавством не передбачена: державний акт на право власності чи постійного користування земельною ділянкою та свідоцтво про право власності на нерухоме майно (крім свідоцтв, виданих органами приватизації).
     Перелік документів, що подаються для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 року відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи зіпсуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, встановлений в пункті 53 Порядку № 1127.

Користуйтесь консультацією: Податки, які необхідно сплачуються при отриманні спадщини та подарунку

А саме, подаються такі документи:

1) копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно;

2) оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження або місцевої чи регіональної сфери розповсюдження за місцезнаходженням нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

Державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав в інформаційних системах, державна реєстрація прав в яких здійснювалася до 1 січня 2013 р., або на паперових носіях інформації, ведення яких здійснювалося підприємствами бюро технічної інвентаризації.
    У випадку, якщо спадкодавцем за життя було набуто право власності, однак документ, що посвідчує право власності на нерухоме майно, втрачений і видача його дублікату не передбачена діючим законодавством, реєстрацію права власності спадкодавця за заявою спадкоємця можливо здійснити, застосовуючи у сукупності норми пунктів 53 і 66 Порядку № 1127.
     У такому випадку видача свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно буде вчинена на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього.

За матеріалами Комісії Нотаріальної палати України
з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності.
Віра Бондаренко,
начальник відділу методичного забезпечення
та інформаційно-аналітичної роботи НПУ 

 

Специальные предложения

Богуна пр., 7/10к., дизайнерский ремонт, автономное отопление, декоративная штукатурка, качественная сантехника, вся новая мебель, пол - плитка и глянцевый ламинат, квартира очень тёплая (80см стены в доме), кондиционер, вид на реку!
70000.00 USD
Подробнее...
2/5к, 56/40/6. Автономное отопление. Все счётчики. Все документы.
34300.00 USD
Подробнее...
5/10к, 51/36/10 Евроремонт, перепланировка, ламинат, кафель, кондиционер, интернет, кабельное ТВ. Кухня со встроенной техникой и системой очистки воды. Шкаф-купе, встроенный книжный шкаф. Кладовая (на этаже) для сушки белья. Счетчики.
34000.00 USD
Подробнее...
Магазин 57м2, под прод. группу товаров, фасад, ремонт, отличное состояние, проходное место, рядом остановки, учебные заведения. 75 000У.Е.Торг!
75000.00 USD
Подробнее...
3 комнатная квартира в новострое ул.И.Слеты (Бородия), 2/12к, 70м2, автономное отопление,евроремонт, мебель, техника, мпо, панорамные окна, шкафы купе, многозонный подогрев полов с терморегуляторами. ХОРОШИЙ ТОРГ! РЕМОНТ ДЕЛАЛСЯ ДЛЯ СЕБЯ!!!
58500.00 USD
Подробнее...
Отдельно стоящее здание 480м2, 8 сот приватизированной земли, СТО 240м2 подъемники, комната отдыха, ремонт. 240м2 склад. Котел на дровах, бойлер, центральная канализация. скважина.
215000.00 USD
Подробнее...
Торгівельно-оздоровчий центр 1073,2м2.Окремо стояча двоповерхова будівля, що складаеться з Магазину продовольчих та непродовольчих товарів.Кафе.Аптеки.Перукарні.Приміщень фіфізкультурно-оздоровчого призначення та дозвілля (фітнес-центр).
385000.00 USD
Подробнее...
4 комнатная квартира, Полевая, ул.Огиенка, 1/9к., 100м2, дизайнерский ремонт, мпо, автономное отопление, отдельный вход, утеплена,теплые полы, подвал 50м2, охранная сигнализация. 55000у.е.Торг!
55000.00 USD
Подробнее...
Дом новострой 150 м2, ремонт. Под ключ!Отличная транспортная развязка, все коммуникации, каменный забор, ландшафтный дизайн! ТОРГ!
95000.00 USD
Подробнее...
ПРОДАЖА 62 соток земли, идеально под постройку многоэтажного дома, развлекательного или торгового комплекса, отличная транспортная развязка, асфальтирован подъезд, все коммуникации, рядом садики, школа, магазины
300000.00 USD
Подробнее...
Дом 3 эт., 300м2, жилой - 160, все коммуникации, 5 спален, каминный зал, столовая, кухня, хоз. помещения, 3 с/у, мансардный этаж, бассейн, беседка с грилем, благоустроенный двор, торг
80000.00 USD
Подробнее...
Магазин 81м2, 2 зала, кабинет, с/у, автономное отопление, евроремонт, н/ж/ф, фасад, можно частями. 20000грн/месяц
20000.00 USD
Подробнее...
Показать все

Поиск недвижимости

Горячее предложение

Пряжево. Дача 38 кв.м, 2 комнаты, газ в доме, новый сарай, колодец, фундамент для достройки, 5 соток приват. земли.
Старая цена: USD
Новая цена:
10500 USD
Подробнее...
Участок 15 соток под застройку возле озера, новая асфальтированная дорога, все коммуникации, в подарок 10 соток земли в аренде.
Старая цена: USD
Новая цена:
12500 USD
Подробнее...
Новогуйвинск. Дача кирпичная, 2 комнаты, газовые конвекторы, печное отопление. Дача жилая, колодец, теплица, 4 сотки приват. земли.
Старая цена: USD
Новая цена:
13000 USD
Подробнее...
Часть дома, 2 раздельные комнаты, веранда, газ, свет, вода центральная. Отдельный двор, заезд для машины, стены кирпич.
Старая цена: 17000.00 USD
Новая цена:
15500.00 USD
Подробнее...
7/9п, ремонт, ламинат, мпо, в с/у плитка, б/л/з, веницианка, без ремонта только коридор, + бонус кладовка, встроенная мебель
Старая цена: USD
Новая цена:
USD
Подробнее...
Часть дома 2 комнаты, кухня, отдельный двор, сарай, в доме газ, свет, удобства на улице, колодец во дворе, пластиковые окна, газовый конвектор, газопечное отопление
Старая цена: USD
Новая цена:
14800 USD
Подробнее...
Добротный дом, Деныши, Центр, 220/74/12, 2 этажа + цоколь, кирпич, 3 спальни, огромный зал, хорошее состояние, гараж в цоколе, мпо, все коммуникации, летняя кухня под кафе 50м2, баня, хоз. помещение 60м2 под деревообробку, отличная транспортная развязка
Старая цена: 65000 USD
Новая цена:
41000 USD
Подробнее...
Недострой 190 кв м, 10 соток (50х20м). Ракушняк, бетонные перекрытия. Колодец,свет,двухзонный счётчик,металлопрофильный забор, вольер,выход с участка на две улицы,пять минут до маршрутки.Школы, детсад.
Старая цена: 42000 USD
Новая цена:
39500 USD
Подробнее...
Показать все

Работа в Житомире

banner_work

Курс валют

Авторизация
maximus
Максимус
 
Корзина
фейсбук